5x社区免费视频5xsq5

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

#EnergiaDlaPolski

Kierunki

Na świecie istnieje kilkaset gatunków ropy naftowej – są m.in. ropy paliwowe, olejowe czy asfaltowe; nisko, średnio i wysokosiarkowe. Najczęściej mówi się o ropach lekkich - najlepszych do produkcji benzyny, średnich – do oleju napędowego i ciężkich, z których uzyskuje się najwięcej baz olejowych (służą do produkcji m.in. smarów) i asfaltów. Rafinerie, w zależności od tego w czym się specjalizują, dobierają określone gatunki ropy. Decyduje rachunek ekonomiczny oraz najnowocześniejsza technologia przerobu ropy. 

DYWERSYFIKACJA

Specjaliści z LOTOSU nie szukają gatunków, które są podobne do ropy z kierunku wschodniego, ale takich, które mogą zaoferować więcej interesujących produktów. Gdy na rynku panuje popyt na benzyny, to opłacalne staje się kupno lekkich rop, takich jak te wydobywane przez LOTOS na Bałtyku i Litwie. Za to późnym latem, gdy jest duży popyt na asfalt, warto sprowadzić ładunek ciężkiej ropy asfaltowej. LOTOS posiada doskonałą logistykę, jaką mają tylko rafinerie usytuowane w pobliżu portów naftowych.

Zanim dojdzie do zakupu nowej ropy technolodzy LOTOSU analizują charakterystykę konkretnego jej gatunku. Czy przerób jest opłacalny w aktualnej sytuacji rynkowej. Nie chodzi tylko o cenę samego surowca, ale też o to, ile wartościowych produktów można z niego uzyskać. Niekiedy nawet droższa w zakupie ropa naftowa może być per saldo bardziej opłacalna. LOTOS przetestował już ponad 200 gatunków ropy naftowej, a lista ta wciąż się wydłuża.

INNOWACYJNOŚĆ

Zdolność do przerobu szerokiej gamy gatunków ropy charakteryzuje tylko najnowocześniejsze rafinerie, do których rafineria LOTOSU na pewno się zalicza. Po kolejnych modernizacjach dla rafinerii w Gdańsku otworzyły się możliwości przerobu większej ilości gatunków surowca, sprowadzanych w ramach zakupów jednorazowych. Co więcej, po zakończeniu przez LOTOS Projektu EFRA (Efektywna Rafinacja), jeszcze bardziej poszerzy się wachlarz zdolności przerobowych różnych gatunków ropy.

BEZPIECZEŃSTWO

Obecnie co piąta baryłka ropy naftowej przerobiona przez rafinerię w Gdańsku pochodzi z kierunku innego niż wschodniTo efekt systematycznych działań ukierunkowanych na zwiększenie poziomu dywersyfikacji źródeł pozyskania surowców strategicznych dla gospodarki oraz wzmocnienie bezpieczeństwa Polski w sektorze energii.


NOWE KIERUNKI DOSTAW

2 września 2017 r. Grupa LOTOS odebrała w Naftoporcie ładunek ropy naftowej Hibernia z Kanady. Surowiec przetransportował tankowiec Minerva Lisa. Była to pierwsza dostawa ropy z Kanady w ponad 40-letniej historii rafinerii w Gdańsku.

9 listopada 2017 r. do gdańskiego Naftoportu wpłynął tankowiec „St. Helen” transportujący 600 tys. baryłek (tj. ok. 80 tys. ton) amerykańskiej ropy gatunku DSW (Domestic Sweet). W grudniu LOTOS zakupił kolejną dostawę amerykańskiego surowca. Tym razem jest to 650 tys. baryłek (tj. ok. 80 tys. ton) ropy gatunku WTI Midland. 
Zbiornikowce „Atlantas” i „Calida” z 2 mln baryłek irańskiej ropy naftowej dla LOTOSU dotarły 15 sierpnia 2016 r. do gdańskiego Naftoportu. Przerób surowca z Iranu trwał w rafinerii w Gdańsku do końca sierpnia. 

5x社区免费视频5xsq5  

5x社区免费视频5xsq5LOTOS i PGNiG w ramach tworzenia synergii pomiędzy spółkami skarbu państwa realizują dostawy surowca z największej kopalni ropy naftowej w Polsce do Gdańska. Surowiec dostarcza wyspecjalizowana spółka będąca największym przewoźnikiem ropy naftowej i paliw płynnych w Polsce.


WŁASNE WYDOBYCIE (dane na III kw 2016 r.)

LOTOS Petrobaltic to jedyna krajowa spółka wydobywająca i poszukująca ropę naftową i gaz ziemny w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Czytaj więcej...

Polska

Za rozwój działalności na Norweskim Szelfie Kontynentalnym odpowiada spółka LOTOS Exploration and Production Norge z siedzibą w Stavanger. 75% wydobycia LOTOSU pochodzi z Norwegii. Czytaj więcej...

Norwegia

Na terenie Republiki Litewskiej operuje spółka LOTOS Geonafta, będąca największym producentem ropy naftowej w tym kraju. Czytaj więcej...

Litwa

EFEKTYWNA RAFINACJA

5x社区免费视频5xsq5Dywersyfikacja kierunków dostaw to jedno. LOTOS, realizując Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjęty przez rząd RP, wprowadza innowacyjne rozwiązania  służące maksymalizacji jakości i ilości produktów naftowych. Właśnie dlatego LOTOS realizuje Projekt EFRA. 


 


English_language.NOWA.jpg    RussiaN LANGUAGE.jpg 

538prom我们不生产搬运工-5x社区免费视频5xsq5 52va我爱tvhaose01-5x社区免费视频5xsq5 52我爱haose01在线观看-5x社区免费视频5xsq5 538pr0m视频我不是搬运工-5x社区免费视频5xsq5 538prom精品视频在线播放-5x社区免费视频5xsq5 brazzers7201080-5x社区免费视频5xsq5 66segui视频观看在线播放-5x社区免费视频5xsq5 88titlnam88迷情校园-5x社区免费视频5xsq5 88titlnaman88乱图-5x社区免费视频5xsq5 91pr备用网址chinese-5x社区免费视频5xsq5 91备用网址发布chinese-5x社区免费视频5xsq5 91prno720lu在线视频-5x社区免费视频5xsq5 91网址chinesehome-5x社区免费视频5xsq5 92午夜理论第1000集app-5x社区免费视频5xsq5 china未成年xvidios-5x社区免费视频5xsq5 chaopeng97免费的女人-5x社区免费视频5xsq5 cijilu123永不失效地址-5x社区免费视频5xsq5 sepapa888在线观看视频-5x社区免费视频5xsq5 caopron免费视频在线日韩-5x社区免费视频5xsq5 19gancom免费在线视频-5x社区免费视频5xsq5 10000部拍拍拍免费视频c-5x社区免费视频5xsq5 sepapa999在线观看视频-5x社区免费视频5xsq5 haodiaocao这里只精品-5x社区免费视频5xsq5 luluhei在线视频24小时-5x社区免费视频5xsq5 ww98bbeecom的新地址-5x社区免费视频5xsq5 sssssssssss日本免费-5x社区免费视频5xsq5 jizjizjiz日本在线观看-5x社区免费视频5xsq5 idolnoana在线观看全部-5x社区免费视频5xsq5 rrrrrrrrrr免费你懂得-5x社区免费视频5xsq5 kkkk4444con免费观看-5x社区免费视频5xsq5